Jdi na obsah Jdi na menu
 


PŘÍSPĚVEK DO OBECNÍHO ZPRAVODAJE

                                    AVZO Nové Dvory – vodácký klub

 

      Náš klub vznikl v roce 1983 jako součást Svazarmu Nové Dvory.Podnět k založení dali p.Vörös a p.Čepek . Nakoupily se tři modrobílé kanoe značky Vertex a 10 pádel a jako první loděnice sloužil půdní prostor v základní škole a zároveň se ustanovil i vodácký kroužek při ZŠ Nové Dvory (vedoucí M.Čepek),výcvik probíhal na Kovářském rybníku a říčce Klejnárce.

      Postupně se zapojovali další dospělí i se svými rodinami (St.Mareš, St. Vojíř, K. Broža, J.Pech, Zd. Stehlík, V. Culek a další). V roce 1985 získal klub další lodě (použité) převodem

z Domu dětí a mládeže v Kutné Hoře. Děti se začaly od roku1984 zúčastňovat branných závodů na českých řekách. První zamykání se uskutečnilo 25.září 1985 , první zamykání se uskutečnilo 23.dubna 1986. Obě akce pořádáme se konají dodnes.

   V 80 tých letech se uskutečňují vodácké tábory (neputovní) na různých místech řeky Sázavy (Chabeřice, Sázava n/S., Poříčko) a od 90 tých let se konají už vodácké putovní tábory na Sázavě, Lužnici, Berounce. Vznikají  vodácké kroužky na školách (Týnec n/L.,  Žehušice), bohužel v současné době máme nedostatek dětských členů, přesto pořádáme letní putovní vodácké tábory.

       V historii klubu dochází několikrát ke změně místa  loděnice (ZŠ Nové Dvory > MNV Nové Dvory > Stará pošta > dnes areál zámku v N.Dvorech). V posledních letech se přebudovává areál u bývalé střelnice v Ovčárech, kde snad bude budoucnost vodáckého klubu.

      Život našeho klubu začíná v jarních měsících účastí na různých vodáckých akcích (Chrudimka, Doubrava, Sázava, Svratka, Cidlina, Vavřinecký potok,Jizera, ….) a také na vlastních vodáckých akcích (Doubrava, Sázava, Ohře, Vltava, Lužnice, Ploučnice).

      Naším cílem je obnovit činnost vodáckého kroužku na Základní škole Nové Dvory a získat za členy i děti z kutnohorských škol.Potřebujeme zlepšit informovanost veřejnosti o naší činnosti na vodácké vývěsce a obnovit webové stránky vodáckého klubu.                                                                                                                                             Jiří Pech – předseda VK